Tüketicinin Paylaşımına CEO’dan Şok Yanıt, Tepki Gelince Paylaşımını Sildi

Ürünlerinin küflenmeyeceğini savunan CEO Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, “Sanırım evinizdeki nem oranına bir göz atmalısınız. Herkesin bizi marka karalama suçlamalarıyla tehdit ettiği gibi görünüyor. Anlaşılan herkes bizim hizmetimize ihtiyaç duyuyor” şeklinde cevap verdi.

Son dönemde marketlerden alınan bazı ürünlerle ilgili şikayetlerini sosyal medya üzerinden duyuran vatandaşlar, şirketlerin ürün kalitelerini artırması veya muhafaza etmeleri konusunda önemli katkılar sağlıyor.

İş dünyasını bir araya getiren sosyal medya platformunda da benzer bir olay yaşandı. Marketten aldığı çikolatanın beyazlaştığını ve küflendiğini fark eden bir kullanıcı, söz konusu ürünün fotoğraflarını hesabından paylaştı.

“MUHAFAZA KOŞULLARINDA BİR PROBLEM VAR”

“Kahve eşlikçilerime bakın, küflenmiş çikolataya ilk defa şahit oluyorum. Üstelik son tüketim tarihine daha var” ifadelerini kullanan kullanıcı paylaşımına “Muhtemelen tedarik zinciri sürecinde muhafaza koşullarında bir problem var” diye devam etti.

CEO’DAN SKANDAL YANIT

Satın aldığı çikolata markası Patiswiss’in CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu’nu etiketleyen kullanıcı, hiç beklemediği bir yanıtla karşılaştı.

‘CEO ÜRÜNÜN KÜFLENDİĞİNİ KABUL ETMEDİ’

Tunaoğlu, “Bu ürünler hayatta küflenmez biliyor musun? Hadi doğru diyelim. Sen bence acil şekilde evindeki nem oranına falan baya bir bakmalısın. Bir de linkedinde paylaşacak hiç başka içeriğinin olmaması ne acı. Haklısın, prim yapmak için bize baya bir ihtiyacı var herkesin.”

“BÖYLE BİR DURUM OLSA SÖYLER, TELAFİSİNİ İSTERSİN”

Aşağıya “çöp” falan yazanlara bak. Bizim avukatlarımız marka karalama, marka değeri düşürme vs. konularında neler talep edeceğinden herkes habersiz. Ayrıca, bize böyle bir durum olsa söyler, telafisini istersin. Karşında senin dev Migros ve biz varız. Herkes ürünün öyle arkasındaki. Haydi size kolay gelsin. Avukatlarımız iletişime geçecektir sizinle, ama ben kendi işimi kendim çözmeyi severim.” şeklinde yanıtladı.

Bu mesaja sosyal medyadan art arda tepkiler gelince Tunaoğlu, bu mesajı sildi. Tunaoğlu, Instagram hesabından paylaştığı mesajda ise ‘diğer CEO’lara benzemediğini’ şöyle anlattı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x