Kobani davası | Demirtaş: Savunmamı babam Tahir ustaya ve bütün anne, babalara ithaf ediyorum

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kobani davasındaki bugünkü beyanlarına, “Savunmamı okuma yazması olmadan alın teriyle 7 çocuk yetiştiren babama, Tahir ustaya ve bütün anne, babalara ithaf ediyorum.” sözleriyle başladı. 

Kobani davası Demirtaş’ın beyanlarıyla devam ediyor. 

Mahkeme heyeti, babası Tahir Demirtaş’ı kaybeden ve Sincan Cezaevi Kampüsü’ndeki duruşma salonuna Edirne Cezaevi’nden SEGBİS ile bağlanan Demirtaş’a “Başınız sağ olsun” dedi. Duruşmaya devam edilip etmeyeceği sorulan Demirtaş, “Elimden geldiğince devam edeceğim” yanıtını verdi. 

Demirtaş şu ifadeleri kullandı: 

“Savunmamı okuma yazması olmadan alın teriyle 7 çocuk yetiştiren babama, Tahir ustaya ve bütün anne, babalara ithaf ediyorum.”

 “Kumpas davalarını teşhir etmeye devam edeceğiz. Tarihi yalanları bir kez daha ifşa edelim ki hakikatin üzerindeki karanlığı kaldıralım. Biz siyasetçiyiz. Dünya genelinde olduğu gibi siyasetin etkinliği ve yetkinliği azaldığının farkındayız. Türkiye’de siyaset neden çöktü? Biz beden hapisteyiz? Bu dava vesilesiyle gerek insanlık tarihi gerek halkların tarihi açısından anlatacağız. Bu davada en çok sorduğumuz soru nedendir. Neden bize bu kötülük yapılıyor? Bize bu kumpas davasını hazırlayanlar, ayaklarına dolaştı. Biz savunmalarımızla bütün bu kaosu atmaya çalışıyoruz. Bu karmaşayı yaratan biz değiliz. Bu dava bilgeleştirdi. Bu acılar bizi bilgeleştirdi. Bu dava vesilesiyle kötülüğün kaynağını anlatacağım”

TIKLAYIN – Selahattin Demirtaş’ın babası Tahir Demirtaş hayatını kaybetti

TIKLAYIN – Siyasilerden hayatını kaybeden Selahattin Demirtaş’ıın babası Tahir Demirtaş için başsağlığı mesajları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir