Yeniden Refah Partisi’nin mutabakat metnine 6284 yer almadı: Sadece ‘aile bütünlüğünü bozucu maddeler ayıklanacaktır’ diye yazdırdık

Cumhur İttifakı’na son anda katıldığını açıklayan Yeniden Refah Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı Doğan Aydal, katıldığı canlı yayında, daha önce ittifaka dahil olmak için şart koştukları 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun Maddesi’nin, yeni mutabakat metninde yer almadığını söyledi.

Daha önce seçimlere kendi logosu ve adayları ile katılacağını açıklayan Yeniden Refah Partisi, son dakikada Cumhur İttifakı’na katıldı. Genel Başkan Fatih Erbakan

Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılma kararı hakkında konuşan Genel Başkan Fatih Erbakan, “Cumhur İttifakı’nın seçimi kazanması halinde prensiplerimizin uygulanacağı konusunda mutabakata vardık” dedi. Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılmak için öne sürdüğü 30 maddelik şartnamede, başta kadın hakları olmak üzere çok sayıda kazanılmış hakkın yürürlükten kaldırılması talep ediliyordu.

“Toplum 6284 maddesinin toptan kaldırılacağını zannediyor”

HaberTürk TV’de ‘Olaylar ve Görüşler’ programına katılan Doğan Aydal, yeni imzalanan mutabakat metnine 6284 sayılı kanun maddesinin yer almadığını söyledi. Programın moderatörü Serap Belet’in 6284 sayılı kanun maddesi hakkında, “Protokol metnine girdi mi?” sorusuna, “hayır” diyerek şu yanıtı verdi:

“Toplum 6284 maddesinin toptan kaldırılacağını zannediyor. Biz sadece aile bütünlüğünü bozucu maddeler ayıklanacaktır, düzeltilecektir diye yazdırdık. Belki doğrusu da oydu. Yazım stilini de alt alta maddeler halinde yazmak yerine benzer konular gruplar olarak yazıldı, bir tür format atıldı, esas değişmedi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir