OPLOG, Amazon’un Deneyimli İsmi Azeem Baig’i Kadrosuna Dahil Etti

B2B ve e-ticaret lojistiği (fulfillment) alanında 10 yıldır hizmet veren teknoloji odaklı lojistik şirketi OPLOG, Amazon’da uzun yıllar operasyon yöneticiliği görevinde bulunan Azeem Baig’i Fulfillment Direktörü pozisyonunda bünyesine kattığını duyurdu. Azeem Baig, İngiltere ve Amerika depolarının ardından Almanya’da depo açma hazırlığında olan OPLOG’un tüm fulfillment merkezlerinde operasyon verimliliğini artırma ve müşteri deneyimini güçlendirme süreçlerini yönetecek. 

 

Kurulduğu günden bu yana kendi teknolojilerini kullanarak müşteri deneyimini mükemmelleştirmeye odaklanan OPLOG, bu hedefini global arenada da sürdürüyor. 2022’de Esas Private Equity’den aldığı yatırım ardından global fulfillment ağını genişleterek İngiltere ve ABD’de ilk depolarını açan OPLOG, Amazon’un deneyimli ismi Azeem Baig’i kadrosuna dahil etti. Şirket, bu yeni atamayla bulunduğu lokasyonlarda hizmet kalitesini kusursuzlaştırmaya, hızlı ve doğru teslimatlar için stratejilerini iyileştirmeye ve son tüketici deneyimini geliştirmeye odaklanacak.  

OPLOG Kurucusu ve CEO’su Halit Develioğlu, “OPLOG olarak vizyonumuz, global pazarlara açılmayı hedefleyen B2B ve e-ticaret markaları için bir köprü görevi görmek. Aynı zamanda Türkiye dahil faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde müşterilerimize aynı hizmet kalitesini sunmak. Azeem Baig’in aramıza katılması, OPLOG’un geleceğini şekillendiren stratejik bir adım. Kendisinin Amazon’da edindiği tecrübenin de desteğiyle müşteri odaklı yaklaşımımızı en üst düzeyde tutarak operasyonel süreçlerimizi mükemmelleştireceğimize inanıyorum. Azeem’in global arenadaki güçlü deneyimi de OPLOG’un global yolculuğunda daha etkin hale gelmesi için bir rehber olacak” dedi.

Azeem Baig, 2006 yılında Manchester Üniversitesi Politika, Felsefe ve Ekonomi lisans programını bitirdi. 2020’de Bradford Üniversitesi’nden İşletme yüksek lisans derecesiyle mezun oldu.  Kariyerine 2016 yılına kadar İngiltere’deki lojistik şirketi Royal Mail’de devam etti. Royal Mail’deki 8 yıllık deneyimi boyunca Operasyon Yönetimi, Performans İyileştirme, Finans Yönetimi, Depolama, Nakliye ve Lojistiği kapsayan Güvenlik Yönetimi birimlerinde yönetici pozisyonunda bulundu. 2016 yılında Amazon’a transfer olan Azeem Baig, Amazon’da geçirdiği yedi yıl boyunca MENA ve EMEA bölgelerinde Operasyon Müdürü ve Ülke Yöneticisi olarak birçok kilit pozisyonda görev aldı. Şirketin global fulfillment stratejisini geliştirme ve uygulama konusunda derin bir uzmanlığa sahip olan Baig, görev süresi boyunca Orta Doğu’daki Amazon Taşımacılık’ın operasyon maliyetlerini %12 oranında azalttı ve Amazon Lojistik için altı yeni teslimat istasyonunun faaliyete geçmesine öncülük etti.

OPLOG, fulfillment merkezlerinin bulunduğu üç kıtada müşteri odaklı kusursuz fulfillment hizmeti sunma vizyonunu, Baig’in deneyimiyle yeni bir boyuta taşımayı hedefliyor. Baig, rolü ile ilgili “Müşterilerimize değer katmak için çıkacağımız bu yolculukta misyon ve vizyonumuza dair değerli içgörülerini paylaşan Halit Develioğlu’na ve OPLOG ekibine teşekkür ederim. Önümüzde, müşterilerimize dijitalleşen ticarette başarılı olmaları için yardımcı olacak birçok heyecan verici proje var. Yeni rolümde, global büyümemizi hızlandırmak üzere yeteneklerimi ve deneyimimi kullanmak için heyecan duyuyorum” ifadelerini kaydetti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x