Melissa Vargas’ın Sakatlığında Son Durum!

Filenin Sultanları ile yaz boyunca 3 turnuvada mücadele eden ve 3 şampiyonluk yaşayan Melissa Vargas, sezon başında Tianjin’e transfer oldu. Çin kulübünde sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen milli pasör çaprazının son durumu hakkında bir iddia gündeme geldi.

DÜNYA KULÜPLER ŞAMPİYONASI’NDA YOK

Yıldız voleybolcunun Tianjin formasıyla Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda mücadele etme olasılığı oldukça zor. Turnuva 13-17 Aralık tarihleri ​​arasında Çin’de İtalyan takımları olmadan oynanacak. Türkiye adına ise Vakıfbank ve Eczacıbaşı katılıyor.

“AMELİYATSIZ GEÇMEYECEK GÖRÜNÜYOR”

Sports TV’deki 5. Set’te Burcu Hakyemez milli voleybolcunun sakatlığı hakkında “Bayağı yırtık varmış.” dedi. Savaş Eskigülek ise Hakyemez’e “Benim öğrendiğime göre sanki ameliyatsız geçmeyecekmiş gibi görünüyor. Vargas’ın çok güçlü bir yapısı var ama ameliyatsız geçmeyecekmiş gibi bir görüntü olduğu ilk gelen bilgiler arasında. İnanılmaz bir fizik tedavi süreci geçiriyor şu an bu arada.” sözleriyle yanıt verdi.

Burcu Hakyemez “Dün Esra Gümüş de bana Vargas’ın yırtığı bayağı bir büyükmüş, onu fizik tedavi ile toparlama ihtimalleri çok zor gözüküyor dedi.” ifadelerini kullandı.

VARGAS: GELDİĞİMDE HİÇ HAREKET EDEMİYORDUM

Geçtiğimiz günlerde Tianjin spor kanalına konuşan Vargas sakatlığıyla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı: “Buraya yeni geldiğimde hiç hareket edemiyordum. Ama şimdi artık ağrılarım azaldı, neredeyse yok sayılır. O yüzden hızlı toparlanıyorum. Bütün maçları takip ettim. Voleybol sporcusu olarak tabii ki (omzumdan) sakatlık yaşamayı istemem. O yüzden hemen toparlanıp, sahalara hemen dönmek istiyorum.”

ÜSTÜNDAĞ: 4-6 HAFTA TEDAVİ SÜRECİ OLACAK

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ da geçtiğimiz günlerde Vargas’ın sakatlığı hakkında konuşmuş ve şu açıklamaları yapmıştı:

“Vargas antrenmanda omzundan sakatlandı, bu sakatlığın tedavisi devam ediyor. Vargas’ın bu başarıda herkes gibi payı var. Bizim evladımız, biz evladımızı takip etmez miyiz? Vargas, MR’ını görmeden biz gördük. Yakından takip ediyoruz. 4-6 hafta dinlenme ve tedavi süreci olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x