Kuran kursunda zehirleyen yemek… 22 çocuk hastanelik oldu…

Murat Sökdü

Fethiye’nin Nif mahallesinde yaşanan olayda 22 çocuk yaz dönemi kuran kursuna katıldı. Yemek saatinde toplu yenen yemeğin ardından akşam evlerine dönen çocuklar mide bulantısı, ishal ve kusma şikayetleriyle fenalaşınca aileleri tarafından acil servise götürüldü.

Yaşanan olaya çocukların aileleri tepki gösterdi. Olayla ilgili Üzümlü Jandarma Komutanlığı ekipleri soruşturma başlattı. 22 Çocuğun zehirlenmesi kamuoyundan ört bas edilmeye çalışılan diğer skandalları da hatırlattı.

14 YAŞINDAKİ ÇOCUK 2. KATTAN DÜŞTÜ

Kuran kurslarında yaşanan olay bununla sınırlı değil. Yine Muğla’da Geçen yıl 15 Temmuz Şehitleri Yatılı Kuran Kursu’nda kalan 14 yaşındaki A.S.A., iddialara göre pencereden sarkarken ikinci kattan düşmüş ve kaldırıldığı hastanede vücudunda kırıklar meydana geldiği ortaya çıkmıştı.

Arkadaşlarına zaman zaman “sıkıldım buradan gitmek istiyorum” dediği ve ailesi ile sorunları olduğu gündeme gelmişti. Olayla ilgili yatılı kuran kursu yetkilileri ile görüşme talebimiz ise reddedilmişti.

Yine Muğla Seydikemer’de yatılı kız kuran kursu binasına yaptırılan yangın merdiveni, “pes” dedirtmiş, binada yangın merdiveni var ancak binadan merdivenlere çıkış kapısının olmadığını Odatv yazmıştı.

Kapısız yangın merdiveninin mimarı ise Müftü Vekili ve aynı zamanda İlçe Vaizi Mustafa Ünal çıkmıştı. Odatv’nin ısrarlı yayınları sonrası 35 kız öğrencinin kaldığı yurtta yangın merdivenlerine çıkış kapısı yapıldı.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x