Jorge Sampaoli: Fenerbahçe’yi düşünmekten başka seçenek yok

İspanya LaLiga’nın 24. haftasında Atletico Madrid ile Sevilla karşı karşıya geldi. Metropolitano’da oynanan mücadeleyi ev sahibi Atletico Madrid 6-1 kazandı.

Madrid karşısında istediği sonucu alamayan Sevilla’da takımın teknik direktörü Jorge Sampaoli maç sonunda Fenerbahçe ile oynayacakları UEFA Avrupa Ligi mücadelesini değerlendirdi.

“Pozitiflik yaratmaktan başka bir seçenek yok”

Arjantinli teknik adam şunları söyledi:

“Bu zor ama çabuk geçmesi gereken dönemi atlatmaktan, pozitiflik yaratmaktan başka bir seçenek yok.”

“Her iki turnuvayı düşünecek elimizde çok fazla oyuncu yok”

Fenerbahçe maçını değerlendiren Sampaoli, şöyle konuştu:

“Kendimizi, perşembe gününün sorumluluğundan muaf tutamayız. Hem perşembe günkü Fenerbahçe hem de pazar günkü Almeria maçlarını düşünmek zorundayız ama bir gerçek var ki her iki turnuvayı düşünecek elimizde çok fazla oyuncu yok.”

“Defans hattımızı daha iyi organize etmemiz gerekiyor”

Takımdaki sakatlıklardan bahseden Jorge Sampaoli, şunları ifade etti:

“Avrupa bizi rahatsız etmiyor, bununla yüzleşmeli ve hatalarımızı gidermek için çalışmalıyız. Takım, aşırı durumlarda yama yaparak yoluna devam ediyor. Eksiklerimize rağmen defans hattımızı daha iyi organize etmemiz gerekiyor. Hafta içinde bunu iyileştirmek için çalışacağız.”

“Stresin tekrar gelmesi en kötüsü olur”

Sampaoli son olarak şunları söyledi:

“Stresin tekrar gelmesi en kötüsü olur. Ben Sevilla’ya geldiğim dönemde zaten bunu yaşamıştık. Kulüp, tarihinin olağanüstü zor bir döneminden geçiyor ama bundan çıkmalı.”

Sevilla, UEFA Avrupa Ligi son 16 turu ilk maçında evinde Fenerbahçe’yi konuk edecek. Karşılaşma 9 Mart Perşembe günü Türkiye saati ile 23:00’te oynanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir