GameStop kâr açıkladıktan sonra şaka temalı hisseler ralli yaptı

Investing.com – GameStop Corp ‘un (NYSE:GME) dördüncü çeyrekte sürpriz bir kâr açıklamasının ardından Çarşamba günü şaka temalı hisseler (meme stock) yükseldi.

Çoğunluk hissesi, milyarder yatırımcı Ryan Cohen‘e ait olan ABD merkezli video oyunu satıcısı GameStop, giderleri azaltma çabası sayesinde 28 Ocak’ta sona eren üç aylık dönemde hisse başına 0,16 dolar düzeltilmiş kazanç bildirdi. GameStop’un son iki yıldaki ilk kârlı çeyreği olan bu sonuç, Bloomberg’in hisse başına 0,15 dolarlık zarar beklentisini de aştı.

Faiz oranlarındaki yükselişin borsada büyük dalgalanmalara yol açmasının ardından son dönemde baskı altında kalan GameStop hisseleri, yaklaşık %35 oranında yükseldi. Hisse senedi geçtiğimiz yıl %25 civarı değer kaybetmişti.

Bu hareket, Bed Bath & Beyond Inc (NASDAQ:BBBY) ve AMC Entertainment Holdings Inc (NYSE:AMC) gibi, bireysel yatırımcıların favorilerinin yanı sıra SmileDirectClub Inc (NASDAQ:SDC) ve Express Inc ‘de (NYSE:EXPR) de benzer kazançlara yol açtı.

GameStop ile birlikte bu hisse senetlerinin birçoğu, 2021’in başlarında sosyal medya platformu Reddit’te başlayan ve bireysel yatırımlara olan ilginin arttığı sırada revaçtaydı.

Yazar: Scott Kanowsky

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*