Galataport İstanbul Yönetimi’nden ‘Gazze’ vurgulu ‘özür’ açıklaması

24 Aralık 2023 Pazar günü Galataport İstanbul güvenlik görevlileri, kefiye taktığı gerekçesiyle Yazar Mehmet Dinç ve ailesini giriş kapısında bekletmişti. Basında ve sosyal medyada gündem olan

“Ellerinde bayraklar ve Filistin kefiyesi olan kişilerin Galataport İstanbul’a alınmadıkları”

yönündeki paylaşımlar hakkında açıklama yayınlayan Galataport İstanbul Yönetimi, güvenlik görevlileri ile misafirler arasında güvenlik girişi noktasında, bir yanlış anlamadan kaynaklı sorun yaşandığı ve sorunun kısa sürede çözüldüğünü belirtti.

“Yaşanan insanlık suçunu kınıyoruz”

“Gazze’de yaşanan büyük acıyı tüm halkımız gibi yüreğimizde hissediyoruz.”

denilen açıklamada,

“Yaşanan bu sorun nedeniyle hem misafirlerimizden hem de kamuoyundan özür diliyoruz.”

ifadeleri yer aldı.

Çözümün ardından misafirlerin Galataport’a giriş yaptıkları, bazı misafirlerin de mekanda İsrail’in tutumunu eleştiren protestolarını gerçekleştirdikleri vurgulandı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“İsrail’in 81 gündür Gazze’ye karşı yürüttüğü katliamı büyük bir üzüntü ve endişeyle takip ediyoruz. Yaşanan insanlık suçunu kınıyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Gazze‘deki insanlık dramının son bulması ve bölgede barış koşullarının sağlanması için gösterdiği olağanüstü çabayı sonuna kadar destekliyoruz.

Gerek STK’ların gerekse halkımızın bu konudaki hassasiyet ve duyarlılığını çok kıymetli buluyoruz.

Bu nedenle son birkaç gündür sosyal medyada yer alan, “ellerinde bayraklar ve Filistin kefiyesi olan kişilerin Galataport İstanbul’a alınmadıkları” yönündeki paylaşımlar bizi derinden üzmüştür.

24 Aralık 2023 Pazar günü Galataport İstanbul güvenlik görevlileri ile misafirlerimiz arasında güvenlik girişi noktasında, bir yanlış anlamadan kaynaklı yaşanan sorun çok kısa sürede çözülmüş; misafirlerimiz Galataport’a giriş yapmışlardır. Bazı misafirlerimiz de mekanda İsrail’in tutumunu eleştiren protestolarını gerçekleştirmişlerdi.

Gazze’de yaşanan büyük acıyı tüm halkımız gibi yüreğimizde hissediyoruz.

Kısa süreli bir yanlış anlamadan kaynaklı yaşanan bu sorun nedeniyle hem misafirlerimizden hem de kamuoyundan özür diliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x