Çıkartma propagandasında ‘ABD’ ayrıntısı! Bu suçtan tutuklandılar

  • Haber7

Twitter’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin üzerinde fotoğraflarının bulunduğu çıkartmaların hazırlanarak dağıtıldığı ve bu propaganda araçlarının marketler ve mağazalarda ürünlerin üzerine yapıştırıldığı belirlendi. 

Twitter’da yayınlanan etiketleri tasarlayan şahsın, İzmir Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden İzdoğa Çevre Koruması İyileştirilmesi Müşavirlik ve Proje Hizmetleri çalışanı Mahir Akkoyun olduğu tespit edildi. 

Ürünlere “Bu ürün size pahalı mı geldi? Erdoğan sayesinde” yazılı çıkartmalar yapıştırdığı iddia edilen Akkoyun gözaltına alındı. İfadesinde etiketleri tasarladığını ancak kendisinin yapıştırmadığını öne süren Akkoyun, emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. 

ABD’DE KAMU DÜZENİNİ BOZMAK VE ÖZEL MÜLKE ZARAR SUÇLARINDAN TUTUKLANDILAR

Benzer propaganda yöntemi, geçtiğimiz yılın Nisan ayında akaryakıt fiyatlarına yapılan zamlar nedeniyle çeşitli protestolara sahne olan ABD’de de yaşandı. 

ABD Başkanı Joe Biden’ın fotoğrafının kullanıldığı etiketlerde “Bunu ben yaptım (I did that)” ifadesi kullanılarak akaryakıt pompalarına yapıştırıldı. 

Fiyatların yanına yapıştırılan çıkartmalar, birçok eyalette tutuklamalara neden oldu.  Güvenlik güçleri tarafından yakalanan şahıslar, özel mülke zarar vermek ve kamu düzenini bozmak suçlarından tutuklandı.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir