10 saniyede farklı olanı bulanın zekası çok konuşulacak: Köpeklerden hangisi farklı? Detaycı olanlar köpeği hemen fark ediyor!

Zeka testleriyle kendinizi denerken, bir yandan da beyninizin gelişimine katkıda bulanabilirsiniz. Farklı köpeği 10 saniyede bularak gözlem becerilerinizi de gösterme fırsatı yakalarsınız. Bilişsel zeka testleri renklerin birbirine yakın tonlarda olduğu ve nesnelerin gizlendiği yanılsamalara dayanıyor. Ancak mantığını kullananlar ve dikkat yeteneği çok gelişmiş olanlar için oldukça kolay birer oyuna dönüşüyor.

Çevrede olup biteni çözmem saniyelerimi alır, ben bu işi hemen hallederim diyenler bu zeka testinde de hiç zorlanmayacak. Beyin hücrelerinizi zorlayarak gelişirecek, hafıza problemlerinizi yok etmenize yardımcı olarak eğlendirecek testlerden biri daha karşınızda. Köpeklerin arasında farklı olanı bulmaya hazır mısınız?

Hangi köpek farklı olabilir?

Pembe bir zeminde sıralanan 20 köpek bulunuyor. Köpeklerden biri ise diğer 19 tanesinden farklı bir özelliğe sahip. Acaba farklı olan köpek hangisi?

10 saniyelik sürenizi başlatmamız gerek.

10, 9, 8…

GÖRSEL:

Yaratıcı düşünürseniz kolayca farklı olan köpeği bulabilirsiniz. Ayrıca büyük resimden çok, küçük detaylara odaklanmanızı önermeliyiz. Farlı olan köpeği büyük resimden bulamadıysanız dikkatlice ayrıntılarından yakalayabilirsiniz.

10 saniye sona erdi. Doğru cevabı bulamadıysanız sizi cevap için aşağıya alalım.

Zeka testinin cevabını görmek ister misiniz?

Diğer köpeklerden farklı olan, 2’nci sütundaki ve 2’nci satırdaki köpek. Bütün köpeklerin boynunda kırmızı kalpler asılıyken, bu köpeğin tasmasında ponpon topu sallanıyor.

Unutmayın, bu testleri ne kadar çok çözerseniz o kadar çok gelişim sağlarsınız. Zamanla daha kısa sürede sonuca ulaştığınızı da fark edeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir